U luajtën sonte 4 ndeshje të javës së 18-të në Laliga. Fitojnë Real Madrid dhe Mallorca, ndërsa barazon Girona.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Real Betis – Girona 1-1:
88’ Pezzella / 39’ pen. Dovbyk

Cadiz – Real Sociedad 0-0:

Alaves – Real Madrid 0-1:
90’+2’ Vazquez

Mallorca – Osasuna 3-2:
12’ Nastasic, 53’ Rodriguez, 62’ Raillo / 7’ Ibanez, 90’+1’ R. Garcia

RENDITJA: