Përfunduan 3 ndeshjet e para të ditës në LaLiga, fiton Sevilla, mbyllen në barazim sfidat e tjera.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit

MALLORCA – REAL SOCIEDAD 1-1:   
Lee Kang-In (50) / Carlos Fernández (3)

SEVILLA – ALMERIA 2-1:   
L. Ocampos (45+2 pen), E. Lamela (73) / Sergio Akieme (2)

VILLARREAL – REAL BETIS 1-1:   
Yeremy Pino (55) / Borja Iglesias (38)