U luajtën sot 4 ndeshje të vlefshme për javën e 20-të në Laliga. Celta Vigo fiton me spektakël, barazon Atletico Madrid, humb Villarreal.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit e ditës:

Espanyol – Osasuna 1-1:   
59’ Braithwaite / 45’ Budimir

Elche – Villarreal 3-1:   
3’, 45’ pen. 52’ pen. Milla / 22’ G. Moreno

Atletico Madrid – Getafe 1-1:   
60’ Correa / 83’ pen. Unal

Real Betis – Celta Vigo 3-4:   
10’ Juanmi, 23’ Canales, 84’ pen. Fekir / 6’ Larsen, 42’, 56’ Veiga, 69’ Aidoo