Sukses i shkëlqyeshëm në shtëpi i Celta Vigo ndaj Osasunës në javën e 33-të të Ligës Spanjolle. Finalja 2-1 e djemve të Eduardo Coudet erdhi falë golave ​​të Aspas dhe Murillo. Për mysafirët, një gol në fund të takimit, i cili rezultoi i padobishëm.

Celta Vigo – Osasuna 2-1:
42′ Aspas, 64′ Murillo/ 77′ (pen) Torres.

Fitorja e Sevillas në shtëpi ndaj Granadës. Në ndeshjet e Ligës Spanjolle, Navas dhe shokët e tij të skuadrës fituan 2-1. Vendosin shënuan me Rakitic dhe Ocampos. Goli i fundit i ndeshjes u shënua nga mysafirët, por rezultoi i padobishëm. Të tre pikët shkojnë për vendasit.

Sevilla – Granada 2-1:
16′ (pen) Rakitic, 53′ Ocampos / 90′ (pen) Soldado.