Në ndeshjet e sotme në LaLiga, arrijnë fitore vendase por me vështirësi Celta Vigo, Villarreali dhe Getafe.
Ja rezultatet e plota:

Celta Vigo – Valencia 2-1:
Aspas 12′, 56′ / Maxi Gómez 45′

Villarreal – Eibar 2-1:
Gerard Moreno 62′, Alcácer 70′ / Kike García 49′

Getafe – Osasuna 1-0:
Mata 53’