Në dy ndeshjet e tjera të javës së 32-të në LaLiga, shënohen fitore vendase për Granadën dhe Real Sociedadin.

Granada-Eibar 4-1:
21′, 77’ Soldado 37′ Antonio Puertas, 81′ Kenedy / 64′ Kike García

Real Sociedad-Celta Vigo 2-1:
25′ Portu, 39′ (pen) Januzaj / 22′ Mallo