Në dy ndeshjet e para të ditës në LaLiga shënohen fitore vendase për Levanten dhe Real Sociedadin.

Levante – Mallorca 2-0:
47’ Soldado, 90’+7’ Morales

Real Sociedad-Celta Vigo 1-0:
13’ Oyarzabal