Sukses për Getafen në sfidën e vlefshme për javën e njëzet e një të La Ligës. Skuadra e Flores fiton 4-2 ndaj Granadës. Ramirez hap ndeshjen në minutën e 10-të, kolumbiani Luis Suarez barazon menjëherë. Në pjesën e dytë vendasit dhe shënojnë me Unal dhe Maksimoviç, para golit sërish nga Suarez, i cili tenton të rihapë ndeshjet. Në 87′ e mbyll Borja Mayoral, i cili kishte hyrë 3 minuta më parë.

Mallorca-Real Sociedad (shtyrë)

Getafe-Granada 4-2:
Sandro Ramírez (10) E. Ünal (47), N. Maksimović (63), Borja Mayoral (87) / L. Suárez (13), L. Suárez (78)