U luajtën sonte 4 ndeshjet të javës së 19-të LaLiga, Girona mposht Atletico Madridin, fitojnë edhe Real Madrid, Celta Vigo dhe Granada.

Ja rezultatet e plota të ditës dhe golashënuesit:

Granada – Cadiz 2-0:  
Myrto Uzuni 22′, Bryan Zaragoza 70′

Celta Vigo – Real Betis 2-1:  
Iago Aspas 16′ (pen), Williot Swedberg 90′ + 6′ / Aitor Ruibal 6′

Real Madrid – Mallorca 1-0:  
Antonio Ruediger 78′

Girona – Atlético Madrid 4-3:  
Valery Fernandez 2′, Savio 26′, Daley Blind 39′, Ivan Martin 90′ + 2′ / Alvaro Morata 14′, 44′, 54′