Falë golit të nënshkruar nga Ndiaye në minutën e 21-të, Mallorca pushton Balaidos dhe kalon Celta Vigo në ndeshjen e javës së njëzet e nëntë të La Liga.

Një lojë e tensionuar dhe e ekuilibruar, e luajtur hapur nga dy skuadra që zënë një pozicion të qetë në renditje.

Fitues janë ekipi mik me Muriqin dhe shokët e tij, të cilët parakalojnë edhe në renditje. Galicianët mbyllen edhe në 10 veta për dëbimin e Mallo në rikuperim.

CELTA VIGO – MALLORCA 0-1:  
21’ Ndiaye