Përfundon 1-1 ndeshja mes Celta Vigos dhe Villarrealit, e vlefshme për javën e 14-të të La Ligës.

Skuadra e Emery kaloi në epërsi në pjesën e parë me Moreno, goli i barazimit të Celtës solli nënshkrimin e Mendez në minutën e 72.

Villarreal shkoi në 15 pikë, Celta mbeti dy pikë prapa.

Celta Vigo – Villarreal 1-1:
27 ‘Moreno (V), 72’ Mendez (C)