U luajtën dy ndeshjet e para në Laliga. Mbyllet në një barazim spektakolar ndeshja mes Granadës dhe Huescës, ndërsa fiton Betisi.

Osasuna – Betis 0-2:
76′ Iglesias, 91′ Miranda.

Granada CF-Huesca 3-3:
21′ Rico (Huesca), 43′ Suárez (Granada CF), 49′ García (Huesca), 82′ Okazaki (Huesca), 88′ Molina (Granada CF), 90′ Sánchez (Granada CF).