Suksesi i Rayo Vallecano-s në ndeshjen e parë të javës së 29-të të La Liga-s. Një pjesë i mjaftoi vendasve ndaj Osasunas, me dy gola në 5 minutat e fundit të pjesës së parë të ndeshjes: autogol i Hernandez, goli i Palazon. Navarres shkurtojnë distancën në pjesën e dytë me Gomez, por nuk mjafton, përfundon 2-1 dhe në Vallecas ëndërrojnë Evropën.

RAYO VALLECANO – OSASUNA 2-1:
Aridane (40 autg), Isi Palazón (43) / Moi Gómez (66)