Njeriu më i shumëpritur nuk zhgënjeu.  Sytë e Spanjës ishin të gjithë në ndeshjen Rayo Vallecano – Getafe, ndeshja debutuese e Radamel Falcao.

Dhe ish sulmuesit të Chelsea dhe Manchester United iu deshën saktësisht njëmbëdhjetë minuta për të lënë një gjurmë.

Kolumbiani hyri në fushë në minutën e 71-të duke zëvendësuar Nteka-n dhe goli i tij i parë me fanellën e klubit Vallecas në minutën e 82-të.

Dhe Rayo mund të festojë. Derbi i përket ekipit të njohur nga Madridi falë një 3-0 të qartë.

Trejo 9’ me penallti dhe Ciss 78’ shënuan dy golat e parë, Falcao 82’ ai që mbylli ndeshjen.