4 penallti, 2 përjashtime, një rikthim i jashtëzakonshëm dhe shumë polemika. Emocione të pafundme në Estadio Manuel Martínez Valero, ku Betis Sevilla fitoi 3-2 në fund të një loje të mrekullueshme. Fidel (nga penallti) dhe Boye mahnitën mysafirët me një një-dy të jashtëzakonshëm në 10 minuta, por përjashtimi i Magallan kthen në lojë andaluzianët, të cilët rikthehen në rrugën e duhur me penalltinë e shndërruar në gol nga Borja Iglesias dhe shënojnë 2-2 vetëm 3′ më vonë me Mirandën. Fundi ishte një thriller: Panda rishfaqet nga penalltia në minutën e 89-të, por gaboi, por në minutën e 95-të gjyqtari Villanueva fishkëlliu sërish goditjen e dënimit maksimal (e kuqe për Roco) dhe këtë herë Willian José nuk fal.

ELCHE – BETIS 2-3:
Chaves 7′ (Pen), Iglesias 65′ (Pen) / Bove 9′, Miranda 68′, José 90+5′ (Pen)