U luajtën sot 3 ndeshje të tjera të javës së parë në LaLiga. Real Madrid e nis me fitore në fushën e Bilbaos, mbyllen në barazim dy ndeshjet e tjera. Ja rezultatet e plota të ditës dhe golashënuesit:

Real Sociedad – Girona 1-1:
T. Kubo 5′ / A. Dovbyk 72′

Las Palmas – Mallorca 1-1:
Jonathan Viera 29′ (pen) / Antonio Raillo 70′

Athletic Bilbao – Real Madrid 0-2:
Rodrygo 28′, J. Bellingham 36′