Përfunduan 4 ndeshjet e të mërkurës në LaLiga. Real Madrid fiton lehtë në fushën e Elches, suksese edhe për Valladolid dhe Sociedad, ndërsa barazon Betis.

Ja rezultatet e plota:

Cadiz – Betis Sevilla 0-0:

Valladolid – Celta Vigo 4-1:
32’ Messa, 62’ Fernandez, 74’ 79’ Leon / 43’ Rodriguez

Real Sociedad – Mallorca 1-0:
4’ Merino

Elche – Real Madrid 0-3:
11’ Valverde, 75’ Benzema, 89’ Asensio