Në ndeshjet e djeshme në LaLiga Real Madrid fiton me vështirësi ndaj Getafes por thellon diferencën me Barcelonën. Fitojnë Osasuna dhe Sociedad.

Ja rezultatet:

REAL MADRID-GETAFE 1-0:   

79’ pen. Ramos

REAL MADRID (4-3-3): Courtois; Carvajal, Varane (33’ Militao), Sergio Ramos, Mendy; Modric (63’ Valverde), Casemiro, Kroos; Isco (64’ Rodrygo), Benzema, Vinicius (63’ Asensio). All. Zidane

GETAFE (4-5-1): Soria; Suarez (77’ Jason), Djene, Etxeita, Olivera; Nyom, Maksimovic, Copovi (84’ Fajr), Arambarri (84’ Rodriguez), Cucurella (70’ Duro); Mata (75’ Molina). All. Bordalas

KV: Copovi (G), Carvajal (R), Ramos (R), Modric (R), Militao (R), Nyom (G), 52′ Suarez (G), Mata (G), 84′ Arambarri (G), 90′ Diaz (R)

Rezultatet e tjera:

EIBAR-OSASUNA 0-2:

6′ e 74′ Ruben Garcia

REAL SOCIEDAD-ESPANYOL 2-1:

10′ David Lopez (E), 56′ Willian José (R), 84′ Isak (R)