Real Madridi dhe Real Betisi kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në La Liga.

Ndeshja e zhvilluar në stadium “Benito Villamarin” përfundoi me rezultatin 1:1,

Jude Bellingham kaloi fillimisht “Los Blancos” në epërsi me golin e Jude Bellingham (53′).

Por, vendasit barazuan shifrat përmes Aitor Rubal (66′).

Real Madridi mbetet lider në tabelë me 39 pikë, por tani me një pikë më shumë se Girona, që ka një ndeshje më pak.

Real Betisi është i shtati me 26 pikë.