Në ndeshjen e sotme në LaLiga, Real Madrid mund Athletic Bilbaon me golat e Benzemasë.

Me këtë fitore Reali i Madridit shkon përkohësisht në krye të renditjes me pikë 26 pikë në 13 ndeshje aq sa ka dhe Atletico Madrid por me 2 ndeshje më pak.

Real Madrid – Athletic Bilbao 3-1:
Kroos 45′, Benzema 73′, 91′ / Capa 51′,

Karton i kuq: Raúl García 12′ (AB)