Në ndeshjet e sotme në LaLiga, Real Madrid fiton derbin duke mundur Atletico Madridin, barazon Valencia, ndërsa fitojnë Huesca dhe Sevilla.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Real Madrid – Atletico Madrid 2-0:
15′ Casemiro, 63′ Aut. Oblak.

Huesca – Alaves 1-0:
66′ Ontiveros.

Getafe – Sevilla 0-1:
81′ Aut. Etxeita.

Valencia-Athletic Bilbao 2-2:
26′ (pen) Soler (V), 55′ Villalibre (AB), 79′ (R) Raúl García (AB), 83′ Manu Vallejo (V).