Real Madrid mposht Granadën në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të të LaLiga.

Për të çuar blancos 2 pikë nga kreu i zënë ende nga Atletico, menduam golat e Modric në 17′, Rodrygo në 46′, Odriozola në 75’ dhe Benzema në 76′, i cili iu përgjigj golit të andaluzianëve me Molina në 71’.

Pra 1-4 ishte rezultati përfundimtar, me një garë tani ndoshta dy mes skuadrave të Madridit për fitoren finale të kampionatit.

Kuqebardhët, nga ana e tyre, janë të dhjetët në renditje me 45 pikë.