Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një barazim 0-0 si mysafir i Real Sociedadit në fillimin e ri të sezonit të La Liga.

Në pjesën e parë patë një moment të dyshimtë për një penallti në favor të Los Blancos, mirëpo pas konsultimit të VAR-it, gjyqtari vendosi se nuk ishte goditje nga pika e bardhë.

Alexander Isak pati një mundësi në fund të gjysmës së parë, mirëpo Thibaut Courtois ia mohoi golin.

Daniel Carvajal e Karim Benzema u treguan të rrezikshëm në gjysmën e dytë, megjithatë nuk ia dolën të tregoheshin të saktë.

Deri në mbyllje të sfidës, asnjëra nga skuadrat nuk e gjeti rrjetën dhe ekipet u desh t’i ndanin pikët.