Ëndrra e titullit përfundon për Sevillan, e mundur 0-1 në minutën e 90-të në shtëpi nga Athletic Club.

Në ndeshjen e madhe të vlefshme për raundin e 34-të të LaLiga, të luajtur në Sánchez Pizjuán, ishte Iñaki Williams ai që shënoi golin e ndeshjes në minutën e fundit.

Papu Gomez (në fushë për 85 minuta) dhe shokët e tij të skuadrës humbin kështu mundësinë për të arritur vetëm 3 pikë nga kreu i zënë ende nga Atletico Madrid, duke mbetur në vendin e katërt në -6 dhe me 70 pikë.