Sevilla rrëmbeu golin e barazimit pasi ishte 2 gola më pak në pjesën e parë kundër Celta Vigos në shtëpi, por i jep Real Madridit mundësinë për të zgjatur përpara ndeshjes së nesërme kundër Elche.

Mysafirët kaluan në avantazh në minutën e 37-të falë golit të Cervit, me dyfishimin që erdhi pas vetëm 3 minutash me Iago Aspas.

Në pjesën e dytë, ndryshimet e Lopeteguit dhe hyrja e Gomez ndryshojnë pamjen e ndeshjes. Papu e gjeti golin e barazimit në minutën e 71-të, ndërsa një tjetër i sapoardhur si Torres gjeti golin e barazimit në minutën e 74-të.

Një 2-2 që për rrjedhojë nuk kënaq skuadrën andaluziane me njerëzit e Ancelottit që nesër mund të shkojnë +6 në vendin e dytë.

Sevilla – Celta Vigo 2-2:  
37’ Cervi, 49’ Aspas / 71’ Gomez, 74’ Torres