Eric Lamela menjëherë protagonist me fanellën e Sevillas.  Lojtari argjentinas, i cili arriti në këtë sezon transferimi nga Tottenham, shënoi dy gola në debutimin e tij në LaLiga.

Andaluzianët, të ndihmuar edhe nga kartoni i kuq i Luca Zidane në 16’ fitojnë 3-0 kundër Rayo Vallecano dhe kapin tre pikët e para sezonale.  En-Nesyri 19’ me penallti hap serinë e golave, pastaj Lamela shënoi dy gola në pjesën e dytë në 55’ dhe 79’.