Nuk e gjen përsëri fitoren, por merr një remuntada të papritur dhe sërish fiton 1 pikë.

Valencia barazon 2-2 me Mallorcan falë dy golave ​​në shtesë të plotë nga Guedes 90’+3 dhe Gayà 90’+6, të dobishëm për të arritur ekipin kundërshtar, i cili kaloi në epërsi në pjesën e parë me golin e Angel 32’ dhe autogolin e Diakhaby 38’.

Një pikë secila që nuk e lëviz shumë renditjen: Valencia tani me 13 pikë është e dhjeta, Mallorca me 1 pikë më pak vjen menjëherë pas tyre.