Fitorja e dytë radhazi e Valencias në ligë. Pas suksesit kundër Barcelonës, ​​skuadra e Celades mundi Celta Vigon 1-0 falë golit të Carlos Soler në minutën e 77-të.
Me këtë fitore Valencia shkon në 37 pikë në vendin e katërt dhe e lë Celta Vigon në 17 pikë.

VALENCIA – CELTA VIGO 1-0:
76’ Soler.

Valencia (4-4-2 ): J.Doménech, E.Garay, A.Florenzi, J.Gayá, Gabriel Paulista, F.Coquelin, D.Wass, D.Parejo (Cap.), C.Soler, Maxi Gómez, F.Torres. Tr: Albert Celades. Ndërrime: M.Diakhaby <-> E.Garay (43′), R.Moreno <-> A.Florenzi (53′), K.Gameiro <-> M.Gómez (85′)

Celta Vigo (3-5-2 ): R.Blanco, N.Araújo, J.Aidoo, J.Murillo, L.Olaza, Fran Beltrán, O.Yokuslu, Rafinha, K.Vázquez, I.Aspas (Cap.), G.Fernández. Tr: Óscar García. Ndërrime: P.Sisto <-> N.Araújo (73′), F.Smolov <-> G.Fernández (78′), S.Mina Lorenzo <-> F.Beltrán (82′)