Një disfatë e ngushtë për Real Sociedadin, rivalin e radhës të Romës në Europa League. Skuadra baske u mund 1-0 nga Valencia, autogol i Zubeldia në minutën e 40-të ishte vendimtar për rezultatin përfundimtar.

Me këtë rezultat Real Sociedad mbetet në 43 pikë, +1 ndaj Atletico Madridit por qëndron në vendin e tretë. Valencia në vend të kësaj vendosi në fermë tre pika të çmuara për shpëtimin dhe tashmë renditet e 17-ta me 23 pikë.

VALENCIA – REAL SOCOEDAD 1-0:
40’ ag. Zubeldia