Përfunduan ndeshjet e ditës së shtunë në Bundesliga. Fitojnë Barcelona, Athletic Bilbao dhe Mallorca.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Athletic Bilbao – Cadiz 3-0
Gorka Guruzeta 66′, Asier Villalibre 68′, Iñaki Williams 90′

Valencia – Atletico Madrid 3-0
Hugo Duro 5′, 34′, Javi Guerra 54′

Celta Vigo – Mallorca 0-1:
V. Muriqi 85′

Barcelona – Betis 5-0:
João Félix 25′, R. Lewandowski 32′, Ferrán Torres 62′, Raphinha 66′, João Cancelo 81′