Sukses i thellë për Villarreal në ndeshjen e vlefshme për javën e tetëmbëdhjetë të Ligës Spanjolle. Skuadra e Unai Emery fiton në shtëpinë e Celta Vigos 4-0 në fund të një loje me një kah. Vizitorët zhbllokojnë ndeshjen në minutën e 5-të me Gerard Moreno. Reagimi i kundërshtarëve nuk arrin dhe Villarreali kthehet në shtëpi duke marrë tre pikët.

Celta Vigo – Villarreal 0-4:
5′ Gerard Moreno, 14′ Moi Gómez, 19′ Parejo, 31′ Niño.