Në ndeshjet e ditës së djeshme në LaLiga,fitore tenistike e Atletiko Madridit me 2 gola te Suarez, fiton me goleadë edhe Barcelona. Suksese edhe për Bilbaon dhe Seviljen.

Ja rezultatet e plota të ditës së djeshme:

BARCELONA-VILLARREAL  4-0

15′ e 19′ Ansu Fati, 35′ pen. Messi, 45′ aut. Pau Torres

ATLETICO MADRID-GRANADA  6-1

9′ Diego Costa (A), 47′ Correa (A), 65′ Joao Felix (A), 72′ Marcos Llorente (A), 85′ e 90′ Suarez (A), 87′ Molina (G)

OSASUNA-LEVANTE  1-3

38′ Torres (O), 41′ Melero (L), 77′ Roger (L), 81′ Morales (L)

EIBAR-ATHLETIC BILBAO  1-2

40′ e 87′ Unai Lopez (A), 48′ Kike (E)

CADIZ-SEVILLA  1-3

48′ Salvi Sanchez (C), 65′ de Jong (S), 90′ El Haddadi (S), 90′ Rakitic (S)

REAL VALLADOLID-CELTA VIGO 1-1

44′ Iago Aspas (C), 66′ Sergi Guardiola (R)