Duket si një version më elegant i Range Rover Sport që po largohet.,

Me fuqitë 3.0-litra turbo-charged gjashtë cilindra me 355 kuaj fuqi (SE) ose 395 hp (SE Dynamic), 3.0-litra gjashtë cilindra plug-in hibrid me 434 kf (Autobiografi), ose 4.4-litra turbo V-8 me 5 hp (Edicioni i parë); modeli tërësisht elektrik që do të prezantohet në vitin 2024; transmetim automatik me tetë shpejtësi; me të gjitha rrotat

Dalja në treg planifikohet në  Vjeshtë 2022; porositë janë hapur tani

Pas ridizajnimit të flamurit të saj Range Rover SUV për vitin 2022, Land Rover po e kthen vëmendjen te fëmija i mesëm i familjes Range Rover, Range Rover Sport 2023. Hapësirat SUV nën Range Rover të nivelit të lartë dhe mbi modelet Range Rover Velar dhe Evoque. Ai hyn në gjeneratën e tij të tretë me ndryshime në stil, përmirësime të brendshme, sisteme të reja të fuqisë për veshje më të larta dhe një rindezje teknologjike.

 

Land Rover Range Rover i ridizajnuar 2022 shton rreshtin e tretë, fillon nga 105,350 dollarë deri në 141,084 dollarë

Range Rover Sport do të jetë i disponueshëm në katër modele në fillim: SE, SE Dynamic, Autobiografi dhe një Edicion i Parë i orientuar drejt performancës që zëvendëson modelin SVR të modelit në dalje. Land Rover tha gjithashtu se pret një model tërësisht elektrik për vitin 2024.

Në pamje të parë, Range Rover Sport 2023 nuk devijon shumë nga paraardhësi i tij, por një vështrim më i afërt zbulon një pamje të jashtme më elegante, motorë të rinj plug-in hibrid dhe V-8, dhe një rinovim teknologjik brenda – të gjitha përditësimet vijnë me një rritje të konsiderueshme çmimi.

Pjesa e jashtme e Range Rover Sport 2023 mbetet e dallueshme, me pjesën e përparme dhe të pasme të automjetit që shohin pjesën më të madhe të ndryshimeve. Pjesa e përparme ka një grilë të re dhe dizajn të poshtëm të parakolpit me fenerët LED të ridizajnuar dhe dritat e pakta të drejtimit të ditës. Pjesa e pasme merr përditësime më të dukshme, duke përfshirë një derë të pasme të rimodeluar, një shirit të vetëm që përfshin dritat e pasme dhe germat “Range Rover” dhe një montim të ulur të targave. Modeli SE Dynamic përmban rrota aliazh gri, parakolp të ndryshëm dhe veshje të poshtme me ngjyrën e trupit.

Ndryshimet në profilin e tij janë më diskrete: Linjat më të lëmuara, një vijë më e lartë e shpatullave, parafangat e poshtme të përditësuar dhe dorezat e reja të dyerve të ndezura e dallojnë modelin e 2023-ës.

Brenda, shoferët do të gjejnë një kabinë të përditësuar me një tastierë të re qendrore dhe përzgjedhës të ridizajnuar të marsheve. Ekranet me prekje të dyfishtë 10 inç të modelit në dalje janë ndërruar me një ekran të vetëm 13,1 inç në stilin e tabletit që gjendet gjithashtu në Range Rover të ri. Ekrani i poshtëm në modelin dalës përfshinte shumë funksione multimediale dhe të kontrollit të klimës që redaktorët e Cars.com i panë të rëndë në një rishikim të vitit 2020; megjithëse ka më shumë butona fizikë në SUV-in e ri, kontrollet e ndjeshme ndaj prekjes janë ende të bollshme. Range Rover Sport i ri gjithashtu heq lidhjen me tela në favor të integrimit standard me valë Apple CarPlay dhe Android Auto, karikimit me valë dhe Amazon Alexa të integruar me njohjen e avancuar të zërit.

Grupi i instrumenteve të SUV-it gjithashtu rritet në madhësi nga 12 në 13.7 inç. Ekrani i ri pasqyron paraqitjen e ekranit qendror me prekje dhe i lejon drejtuesit të personalizojnë preferencat e tyre në një plan urbanistik me tre panele.

Ndryshe nga Range Rover i ri 2022 që fitoi një rresht të tretë opsional, Range Rover Sport ende ofron vetëm një konfigurim ndenjëse me dy rreshta. Land Rover thotë se komoditeti i pasagjerëve në sediljet e pasme është përmirësuar me sediljet e optimizuara në mënyrë ergonomike dhe një rritje të vogël në hapësirën e këmbëve dhe gjurit. Materialet e reja të qëndrueshme të tekstilit dhe opsionet e ngjyrave të brendshme me dy ngjyra janë të disponueshme së bashku me një pjesë të brendshme prej lëkure. Ndryshimet shtesë synojnë ta bëjnë brendësinë e SUV-së më të pastër dhe më të qetë, si p.sh. një sistem i ri i pastrimit të ajrit të kabinës dhe një sistem i disponueshëm Meridian Signature Sound me anulim aktiv të zhurmës.

Format e fuqisë do te jene PHEV me rreze të zgjeruar, V-8 i ri

Katër motorë ofrohen për Range Rover Sport 2023, disponueshmëria e tyre varet nga dekorimi. Secili motor është i çiftuar me një transmetim automatik me tetë shpejtësi dhe lëvizja me të gjitha rrotat është standarde. Specifikat për motorin bazë mbeten të pandryshuara nga modeli i ri: 3.0-litra turbocharged me gjashtë cilindra të butë hibrid prodhon 355 kuaj fuqi në modelin SE; një variant 395-hp është i disponueshëm për SE Dynamic.

Sistemi i fuqisë PHEV i Range Rover Sport Autobiography është një 3.0-litër me gjashtë cilindra i lidhur me një motor elektrik 105 kilovat dhe një bateri 31.8 kilovat orë për një vlerësim të kombinuar prej 434 kf. Land Rover vlerëson se modeli i ri do të ketë një distancë tërësisht elektrike prej 48 miljesh. Këto janë përmirësime në lidhje me fuqinë në dalje, të vlerësuar për 389 kuaj fuqi dhe 19 milje të rrezes tërësisht elektrike. Firma thotë se Autobiografia 2023 PHEV jo vetëm që do të shkojë më tej për karikim, por gjithashtu do të jetë më i shpejtë jashtë linjës, duke vlerësuar një kohë 0-60 prej 5,5 sekondash, nga 6,3 sekonda në modelin e mëparshëm.

Përveç përditësimit të grupit të fuqisë PHEV, blerësit e orientuar drejt performancës do të gjejnë një motor të ri V-8 4.4-litërsh me turbo dyfishtë në versionin e parë të lartë. V-8 zëvendëson Range Rover Sport SVR që po largohet me 575 kuaj fuqi, V-8 5.0 litra me supermbushje. Edhe pse fuqia është ulur në 523, çift rrotullimi kërcen nga 516 paund-këmbë në 553 dhe koha e vlerësuar 0-60 mbetet e pandryshuar në 4.3 sekonda.