Lazio dhe presidenti Claudio Lotito, shpjegon Corriere dello Sport, kanë rënë dakord për një bonus në rast se skuadra e Maurizio Sarrit duhet të kualifikohet në Ligën e Kampionëve të ardhshëm.

Në këtë rast, lexojmë, dhoma e zhveshjes do të merrte 2 milionë euro për të ndarë, një lloj nxitjeje në funksion të finales së këtij sezoni të zjarrtë. Marrëveshja praktikisht është gjetur dhe duhet vetëm të ratifikohet, sipas Gazzetta.