ROMA – Së pari misioni i Igli TaresToskanë, pastaj biseda në Formello. Dy takime midis Lazios dhe Maurizio Sarrit,  vajtje-ardhje. Tani pritet takimi vendimtar për të hedhur letër në letër dhe për të filluar një projekt të ri në nuancat bardheblu. Lotito mbrëmjen e djeshme mirëpriti trajnerin në qendrën sportive. Marrëveshja duket e mundshme, por duhet të presim disa orë. Kujdesi gjithmonë duhet të merret parasysh në këto raste.

Projekti Sarri: të gjitha detajet

Kontratë dy-vjeçare deri 2024 me mundësi zgjatjeje për rreth 2.8 – 3 milion euro në sezon plus shpërblime të lidhura me Europa League, Champions League dhe Scudetto. Lotito dëshironte të takonte Maurizio Sarrin vetëm në Formello. Dje erdhi dhe shkoi me makinë pranë qendrës sportive. Takimi në fshehtësi midis manovrave dhe hyrjeve anësore. Midis protagonistëve gjithashtu Igli Tare, Alessandro Matri dhe sekretari Calveri. Në mesnatë, pas darkës, makinat e presidentit dhe drejtorit sportiv u panë duke dalë. Sot është një ditë tjetër vendimtare në të cilën mund të hartohen kontratat përfundimtare.