Darka e së vërtetës, për të vazhduar së bashku. Simone Inzaghi qëndron te Lazio dhe rinovon kontratën e tij me klubin biancoceleste deri në vitin 2024.

Marrëveshja arrihet me presidentin Claudio Lotito pas një takimi të zhvilluar të Mërkurën në orën 7 pasdite në Villa San Sebastiano, për të diskutuar të ardhmen e Lazios.

Pjesa e parë e takimit nuk çoi në një vendim përfundimtar, por ata të dy u larguan pak pas orës 20:30 për të darkuar së bashku dhe për të vazhduar bisedën.

Pastaj gjetja e marrëveshjes vonë në mbrëmje: Inzaghi do të ketë një rritje të pagës në 2.2 milion euro në sezon, plus shpërblime.