Leicester City ka identifikuar mesfushorin e PSV-së, Ibrahim Sangare (1997) si një objektiv transferimi, sipas The Sun.

Trajneri Brendan Rodgers shpreson të nënshkruajë një marrëveshje për mesfushorin nga Bregu i Fildishtë, me Dhelprat të vendosur të paraqesin një ofertë hapëse prej 29 milion stërlinash (35 milion eurosh).

Sangare ka shënuar 3 gola në 25 ndeshje të Eredivisie për PSV-në këtë sezon dhe ka kontratë deri në vitin 2025.