Argjentinasi Lionel Messi edhe zyrtarisht e ka fituar Topin e Artë 2019.

Sulmuesi 32-vjeçar është bërë lojtari i parë në histori të futbollit që arrin të fitojë 6 Topa të Artë.

Në vendin e dytë u rendit Virgil Van Dijk dhe në të tretin Cristiano Ronaldo.