Midis Milanit dhe Franck Kessié (1996), ndërhyn Paris Saint-Germain. Negociatat për rinovimin e mesfushorit me kuqezinjtë, ende larg përfundimit, ndezin interesin ndërkombëtar rreth futbollisti nga Bregu i Fildishtë. Tottenham dhe Liverpool janë në ndjekje për një kohë të gjatë, por lajmet e fundit nga Franca sinjalizojnë që PSG është veçanërisht aktive.

Sipas FootMercato, është zhvilluar një bisedim midis Leonardos dhe Maldinit për të folur për të ardhmen e lojtarit. Qëllimi i parizianëve do të ishte të përpiqeshin të arrinin marrëveshjen që në janar, duke shmangur kështu Milani të mos humbiste përsëri një prej elementëve të tij më të mirë në një transferim falas. Për Kessié (1996), klubi parizien ka ofruar një kontratë me pagë netto 9 milionë euro në sezon si bazë fikse plus bonuse në 2-3 milionë euro. Shifra shumë të larta, se ato që palët po negociojnë për rinovimin në Itali, kujtojmë që Milani i ofron deri ne 6.5 milionë euro në vit.

Fillon, ose më saktë vazhdon, një telenovelë që mund të ketë efektet e saj në sezonin që tashmë ka filluar.