Alavés fiton 0-2 përplasjen në fund të tabelës me Cadizin. Ndeshja zgjidhet me dy golat e Joselu, duke shënuar në minutën e 6-të me një penallti të shkaktuar nga Alrcon dhe në kohën shtesë të plotë në 90’+1 në një asist nga Miguel de la Fuente.

Me këtë rezultat, Alaves shkon në vendin e 18-të me 6 pikë, ndërsa nga Cadiz mbetet në vendin e 17-të me 7 pikë.