Athletic Bilbao mundi Mallorca  2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të La Liga.

Dy gola shënuan fitoren, të dy të shënuar në pjesën e dytë, të nënshkruar nga Vivian 68’ dhe Williams 74’.

Me këtë rezultat, skuadra baske kalon e vetme përkohësisht në krye të renditjes, ndërsa mysafirët mbeten në vendin e shtatë.