Janë shpallur datat e kalendarit të ri të Ligës së Kampionëve, i cili do të fillojë më 14 shtator me tetë ndeshjet e para. Grupet do të mbyllen më 8 dhjetor, para shortit për fazën e eliminimit direkt

Më poshtë të gjitha datat e ndeshjeve të radhës të Ligës së Kampionëve.

GRUPI A

Manchester City, PSG, Leipzig, Brugge

Dita e parë e ndeshjeve (15/09)

  • 21.00 Manchester City-Leipzig
  • 21.00 Brugge-PSG

Dita e dytë (28/09)

  • 21.00 PSG-Manchester City
  • 21.00 Leipzig-Brugge

Dita e tretë (19/10)

  • 18.45 Brugge-Manchester City
  • 21.00 PSG- Leipzig

Dita e katërt (03/11)

  • 21.00 Leipzig-PSG
  • 21.00 Manchester City-Brugge

Dita e Pestë (24/11)

  • 21.00 Brugge-Leipzig
  • 21.00 Manchester City-PSG

Dita e gjashtë (07/12)

  • 18.45 PSG-Brugge
  • 18.45 Leipzig-Manchester City

 

GRUPI B

Atletico Madrid, Liverpool, Porto, Milan

Dita e parë e ndeshjes (15/09)

  • 21.00 Atletico Madrid-Porto
  • 21.00 Liverpool-Milan

Dita e dytë (28/09)

  • 21.00 Porto-Liverpool
  • 21.00 Milan-Atletico Madrid

Dita e tretë (19/10)

  • 21.00 Porto-Milan
  • 21.00 Atletico Madrid-Liverpool

Dita e katërt (03/11)

  • 18.45 Milan-Porto
  • 21.00 Liverpool-Atletico Madrid

Dita e Pestë (24/11)

  • 21.00 Atletico Madrid-Milan
  • 21.00 Liverpool-Porto

Dita e gjashtë e ndeshjeve (07/12)

  • 21.00 Milan-Liverpool
  • 21.00 Porto-Atletico Madrid

 

GRUPI C

Sporting CP , Borussia Dormund, Ajax, Besiktas

Dita e parë e ndeshjeve (15/09)

  • 18.45 Besiktas-Borussia Dortmund
  • 21.00 Sporting CP-Ajax

Dita e dytë (28/09)

  • 18.45 Ajax-Besiktas
  • 21.00 Borussia Dortmund-Sporting CP

Dita e tretë (19/10)

  • 18.45 Besiktas-Sporting CP
  • 21.00 Ajax-Borussia Dortmund

Dita e katërt (03/11)

  • 21.00 Borussia Dortmund-Ajax
  • 21.00 Sporting CP-Besiktas

Dita e Pestë (24/11)

  • 18.45 Besiktas-Ajax
  • 21.00 Sporting CP-Borussia Dortmund

Dita e gjashtë (07/12)

  • 21.00 Ajax-Sporting CP
  • 21.00 Borussia-Beisktas

 

GRUPI D

Inter, Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Sherif Tiraspol

Dita e parë e ndeshjeve (15/09)

  • 18.45 Sherif Tiraspol-Shakhtar Donetsk
  • 21.00 Inter-Real Madrid

Dita e dytë (28/09)

  • 18.45 Shakhtar Donetsk-Inter
  • 21.00 Real Madrid-Sherif Tiraspol

Dita e tretë (19/10)

  • 21.00 Shakhtar Donetsk-Real Madrid
  • 21.00 Inter-Sherif Tiraspol

Dita e katërt (03/11)

  • 18.45 Real Madrid- Shakthar Donetsk
  • 21.00 Sherif Tiraspol-Inter

Dita e Pestë (24/11)

  • 18.45 Inter-Shakhtar Donetsk
  • 21.00 Sherif Tiraspol-Real Madrid

Dita e gjashtë (07/12)

  • 21.00 Real Madrid-Inter
  • 21.00 Shakhtar Donetsk-Sherif Tiraspol

 

GRUPI E

Bayern Munich, Barcelona, Benfica, Dinamo Kiev

Dita e parë (14/09)

  • 21.00 Barcelona-Bayern Munich
  • 21.00 Dynamo Kiev-Benfica

Dita e dytë (29/09)

  • 21.00 Bayern Munich-Dynamo Kiev
  • 21.00 Benfica-Barcelona

Dita e tretë (20/10)

  • 18.45 Barcelona-Dinamo Kiev
  • 21.00 Benfica-Bayern Munich

Dita e katërt (02/11)

  • 21.00 Bayern Munich-Benfica
  • 21.00 Dynamo Kiev-Barcelona

Dita e Pestë (23/11)

  • 18.45 Dynamo Kiev-Bayern Munich
  • 21.00 Barcelona-Benfica

Dita e gjashtë (08/12)

  • 21.00 Bayern Munich-Barcelona
  • 21.00 Benfica-Dynamo Kiev

 

GRUPI F

Villarreal, Manchester United, Atalanta, Young Boys

Ndeshja e parë (14/09)

  • 18.45 Young Boys-Manchester United
  • 21.00 Villarreal-Atalanta

Dita e dytë (29/09)

  • 18.45 Atalanta-Young Boys
  • 21.00 Manchester United-Villarreal

Dita e tretë (20/10)

  • 21.00 Manchester United-Atalanta
  • 21.00 Young Boys-Villarreal

Dita e katërt (02/11)

  • 21.00 Atalanta-Manchester United
  • 21.00 Villarreal-Young Boys

Dita e Pestë (23/11)

  • 18.45 Villarreal-Manchester United
  • 21.00 Young Boys-Atalanta

Dita e gjashtë (08/12)

  • 21.00 Atalanta-Villarreal
  • 21.00 Manchester United-Young Boys

 

GRUPI G

Lille, Sevilla, Salzburg, Wolfsburg

Ndeshja e parë (14/09)

  • 18.45 Sevilla-Salzburg
  • 21.00 Lille-Wolfsburg

Dita e dytë (29/09)

  • 21.00 Wolfsburg-Seville
  • 21.00 Salzburg-Lille

Dita e tretë (20/10)

  • 18.45 Salzburg-Wolfsburg
  • 21.00 Lille-Sevilje

Dita e katërt (02/11)

  • 18.45 Wolfsburg-Salzburg
  • 21.00 Sevilla-Lille

Dita e Pestë (23/11)

  • 21.00 Sevilla-Wolfsburg
  • 21.00 Lille-Salzburg

Dita e gjashtë (08/12)

  • 21.00 Salzburg-Sevilje
  • 21.00 Wolfsburg-Lille

 

GRUPI H

Chelsea, Juventus, Zenit San Petersburg, Malmo

Dita e parë (14/09)

  • 21.00 Chelsea-Zenit
  • 21.00 Malmo-Juventus

Dita e dytë (29/09)

  • 18.45 Zenit-Malmo
  • 21.00 Juventus-Chelsea

Dita e tretë (20/10)

  • 21.00 Chelsea-Malmo
  • 21.00 Zenit-Juventus

Dita e katërt (02/11)

  • 18.45 Malmo-Chelsea
  • 21.00 Juventus-Zenit

Dita e Pestë (23/11)

  • 21.00 Chelsea-Juventus
  • 21.00 Malmo-Zenit

Dita e gjashtë (08/12)

  • 18.45 Juventus-Malmo
  • 18.45 Zenit-Chelsea