Në ndeshjet e luajtura dje në Ligën e Kombeve 2020,fitojnë Italia, Hollanda, Anglia dhe Belgjika.

Ja rezultatet e djeshme:

LIGA A, GRUPI 1

BOSNIA – ITALIA 0-2: 22 ’Belotti, 68’ Berardi

POLONIA – HOLANDA 1-2: 5 ‘Jozwiak (P), 77’ pen. Depay (O), 84 ‘Wijnaldum (O)

RENDITJA: Italia 12, Hollanda 11, Polonia 7, Bosnja 2

 

LIGA A, GRUPI 2

BELGJIKE-DANIMARKË 4-2: 3 ‘Tielemans (B), 17’ Wind (D), 57 ‘dhe 69’ Lukaku (B), 86 ‘aut. Chadli (B), 87 ‘De Bruyne (B)

ANGLIA-ISLANDA 4-0: 20 ‘Rajs, 24’ Malor, 80 ‘dhe 84’ Foden

RENDITJA: Belgjika 15, Danimarka 10, Anglia 10, Islanda 0

 

LIGA B, GRUPI 1

AUSTRI-NORVEGJI 1-1: 61 ‘Zahid (N), 90’ Grbic (A)

IRELANDA E VERIUT -ROMANIA 1-1:56 ‘Boyce (I), 81’ Bicfalvi (R)

RENDITJA: Austria 13, Norvegjia 10, Rumania 8, Irlanda e Veriut 2

 

LIGA B, GRUPI 2

REPUBLIKA ÇEKE – SLLOVENI 2-0:17 ‘Soucek, 55’ Ondrasek

ISRAEL-SKOCI 1-0: 44 ‘Solomoni

RENDITJA: Republika Çeke 12, Skocia 10, Izraeli 8, Sllovakia 4

 

LIGA B, GRUPI 3

SERBI-RUSI 5-0: 10 ‘Radonjic, 25’ dhe 45 ‘ Jovic, 40’ Vlahovic, 64 ‘Mladenovic

HUNGARI – TURQI 2-0: 57 ’Siger, 90’ + 5 Varga

Renditja: Hungaria 11, Rusia 8, Serbia 6, Turqia 6 (Turqia zbriti për shkak të ndeshjeve të pafavorshme direkte)

 

LIGA B, GRUPI 4

IRLANDA – BULGARIA 0-0

UELLSI – FINLANDA 3-1: 29 ‘Wilson (G), 46’ James (G), 63 ‘Pukki (F), 84’ Moore (G)

RENDITJA: Uells 16, Finlandë 12, Irlandë 3, Bullgari 2

 

LIGA C, GRUPI 2

ARMENI-MAQEDONI E VERIUT 1-0: 55 ’Hambarduzumyan

GJEORGIA-ESTONIA 0-0 

Renditja: Armenia 11, Maqedonia e Veriut 9, Georgia 7, Estonia 3

 

 LIGA C, GRUPI 3

GREQI-SLOVENI 0-0

KOSOVA-MOLDAVIA 1-0: 31 ’Kastrati

Renditja: Sllovenia 14, Greqia 12, Kosova 5, Moldavia 1

 

LIGA C, GRUPI 4

SHQIPËRI – BJELLORUSI 3-2:19 ‘dhe 27’ pen. Cikalleshi (A), 35 ‘Skavysh (B), 55’ Manaj (A), 80 ‘Ebong (B)

KAZAKISTAN – LITUANIA  1-2:38 ‘Aimbetov (K), 40’ Vorobjovas (L), 90 ‘+ 4 Novikovas

Renditja: Shqipëria 11, Bjellorusia 10, Lituania 8, Kazakistani 4

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu