Përfundon 1-1 ndeshja e madhe e mbrëmjes në Allianz Arena të Mynihut.  Gjithçka ndodh në pjesën e dytë. Hofmann u jep epërsinë vendësve, por në finale mysafirët shënojnë me një penallti të fituar dhe konvertuar nga Kane.  Lojë e bllokuar në pjesën e parë dhe argëtim në të dytën, me Pickford dhe Neuer të mirë në mbajtjen e rezultatit të ulët. Tani Italia është e para në grup.  Në ndeshjet e tjera, fitore për Finlandën, Bosnjën, Turqinë dhe Luksemburgun.

Ja rezultatet e plota të së martës:

GJERMANI – ANGLI 1-1 :   
50′ Hofmann, / 87′ Kane (pen)

GJERMANIA (4-2-3-1): Neuer; Klostermann, Rudiger, Schlotterbeck, Raum; Gundogan (83′ Sane), Kimmich; Hofmann (65′ Gnabry), Muller (75′ Goretzka), Musiala (64′ Werner); Havertz. Tr. Flick

ANGLIA (4-3-3): Pickford; Walker, Maguire, Stones, Trippier; Phillips (14′ Bellingham), Rice, Mount (72′ Grealish); Saka (80′ Bowen), Kane, Sterling. Tr. Southgate

BOSNIE – RUMANI 1-0:
68′ Prevljak

BOSNIA (4-3-3): Sehic; Susic, Ahmedhodzic, Sanicanin, Civic; Prcic (46′ Hadziahmetovic), Cimirot (46′ Pjanic), Gojak; Stevanovic (81′ Besic), Dzeko (46′ Prevljak), Duljevic. Tr. Petev

RUMANIA (4-3-3): Nita; Camora, Rus (74′ Tanase), Chiriches, Manea (81′ Hanca); Marin (74′ Popescu) Maxim (74′ Ivan), Marin; Cicaldau, Puscas (74′ Alibec), Burca. Tr. Iordanescu

FINLANDË – MALI I ZI 2-0:
31′, 38′, Pohjanpalo

FINLANDA (5-3-2): Hradecky; Granlund (79′ Alho), Vaisanen, Ivanov, Jensen (86′ Vaisanen), Niskanen; Lod (67′ Valakari), Kamara (67′ Schuller), Lingman; Pohjanpalo, Pukki (67′ Forss); Tr. Kanerva

MALI I ZI (4-4-2): Petkovic; Vukcevic, Vujacic (67′ Haksabanovic), Tomasevic, Sipcic; Scekic, Savicevic (78′ Marusic), Vukotic (46′ Bozovic), Radunovic; Beqiraj (46′ Camaj), Djuranovic (46′ Sekulic); Tr. Hadzibegic

LITUANI – TURQI 0-6:
2′, 14′, Sinik, 56′ (pen), 81′ Dursun, 89′ Akgun, 91′ Dervisoglu

LITUANIA (4-2-3-1): Setkus; Sirvys, Satkus, Klimavicius, Mikoliounas; Armanavicius, Megelaitis (46′ Utkus); Novikovas (64′ Petkevicius), Golubickas (76′ Barauskas), Dolznikov (46′ Cernych); Laukzemis (64′ Klimavicius); Tr. Ivanauskas

TURQIA (4-4-1-1): Alemdar; Muldur, Kabak (74′ Ozkabar), Ayhan, Kadioglu (58′ Elmali); Under, (49′ Akgun) Ozcan, Calahnoglu (46′ Kokcu), Sinik (65′ Akturkoglu); Dervisoglu; Dursun; Tr. Kuntz

FAR OER – LUKSEMBURG 0-1:   
74′ Rodrigues (pen)

FAR OER (4-4-2): Nielsen; Joensen, Faero, Askham (60′ Nattestad), Davidsen; Sorensen, Vatnhamar, Vatnhamar, Olsen; Hansson, Olsen; Tr. Ericson

LUKSEMBURG (3-4-3): Moris; Olesen (95′ Gerson), Chanot, Carlson; Martins, Pereira, Barreiro, Pinto; Sanches (86′ Thill), Sinani, Rodrigues (92′ Bohnert); Tr. Holtz

ITALI – HUNGARI 2-1:
30′ Barella, 45′ Pellegrini / 60′ aut. Mancini

ITALIA (4-3-3): Donnarumma; Calabria, Mancini, Bastoni, Spinazzola (75′ Dimarco); Pellegrini (66′ Locatelli), Cristante, Barella (84′ Tonali); Politano (75′ Belotti), Gnonto, Raspadori (84′ Zerbin). Tr. Mancini

HUNGARIA (3-4-2-1): Dibusz; Lang, Orban, At. Szalai (87′ Adam); Nego (58′ Fiola), A. Nagy (58′ Styles), Schafer (87′ Vancsa), Z. Nagy (81′ Bolla); Szoboszlai, Sallai; Ad. Szalai. Tr. Rossi