Dhjetë ndeshje të shtunën në Ligën e Kombeve: Italia barazon në Angli dhe mbetet në krye (grupi 3 i Ligës A) në +1 ndaj Hungarisë, e cila shënon 1-1 me Gjermaninë.  Zielinski dhe Dumfries shënuan në 2-2 mes Holandës dhe Polonisë, Belgjika u barazua nga Uellsi në minutën e 86-të.  Sukseset në Ligën B për Ukrainën, Irlandën dhe Rumaninë, barazon Malin e Zi falë Marusic me Bosnjen.  Në Ligën C, përballja direkte në Luksemburg shkon për Turqinë: Goli i Calhanoglu nga penalltia.

Ja rezultatet e plota të ditës:

LIGA A – Grupi 3

ANGLI – ITALI 0-0:

HUNGARI – GJERMANI 1-1:   
6’ Z. Nagy / 9′ Hofmann

LIGA A – Grupi 4

HOLANDË – POLONI 2-2:
51’ Klaassen, 56′ Dumfries / 19’ Cash, 50′ Zielinski

UELLS – BELGJIKË 1-1:   
86′ Johnson / 51’ Tielemans

LIGA B – Grupi 1

IRLANDË – SKOCI 3-0:
20’ Browne, 28′ Parrott, 51’ Obafemi

UKRAINE –  ARMENI 3-0:   
61’ Malinovskyi, 77′ Karavaev, 84’ Mykolenko

LIGA B – Grupi 3

MALI I ZI – BOSNJË 1-1:
77′ Marusic / 62’ Menalo

RUMANI – FINLANDË 1-0:  
30′ Bancu

LIGA C – Grupi 1

LUKSEMBURG – TURQI 0-2:   
37′ pen.  Calhanoglu, 76’ Dursun

ISHUJT FAR OER – LITUANI 2-1:
20′ pen. Davidsen, 45′ Andreasen / 6’ Cernych