U luajtën 6 ndeshje gjatë pasdites në Ligue 1. Barazojnë Lyon, Bordeaux, Strasbourg dhe Metz, ndërsa fitojnë Montpellier dhe Rennes.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Lyon – Clermont Foot 3-3.  
5’ pen. 21’ Dembele, 45’ Paqueta / 80’, 91’ Rashani, 12’ aut Diomande.

Bordeaux – Angers 1-1   
10’ Mara, /38’ Thomas

Metz – Reims 1-1
14’ Maiga / 7’ Munetsi

Montpellier – Lorient 3-1  
50’ Savaner, 58’ Mavididi 83’ Delort / 21’ aut. Bertaud

Strasbourg – Troyes 1-1    
77’ Thomasson / 19’ Touzghar

Rennes – Nantes 1-0:   
58’ Terrier