U luajtën 5 ndeshje gjatë drekës në Ligue 1. Barazon Monaco, ndërsa fitojnë Nice dhe Strasbourg.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Brest – Nice 0-3:   
13’ Dolberg, 79’ Delort, 93’ Gouiri

Clermont-Reims 0-0

Metz-Strasbourg 0-2:    
50’ Ajorque, 91’ Aholou

Nantes – Monaco 0-0: