U luajtën 5 ndeshje gjatë pasdites në Ligue 1. Fitojnë Bordeaux dhe Rennes, ndërsa mbyllen në barazim 3 ndeshjet e tjera.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Nîmes Olympique – Montpellier 1-1:
63’ Kone / 79’ Delort

Dijon – Bordeaux 1-3:
90′ Konate / 33′, 45′ Hwang, 50′ De Preville

Lens – Metz 2-2:
12′ Clauss, 36′ Cahuzac / 27′ Vagner, 57′ Delaine

Lorient – Nice 1-1:
65′ Wissa / 58′ Maolida

Rennes – Racing Strasbourg 1-0:
25′ Bourigeaud