Në ndeshjet e sotme të Ligue 1, fitore vendase për Angers, Metz, Dijon, Nice dhe Reims. Ja rezultatet e plota:

Angers – Nantes 2-0:
51′ Antonin Bobichon, 54′ Romain Thomas

Dijon – Toulouse 2-1:
40′ Hamza Mendyl, 55′ Naif Aguerd, / 41′ Quentin Boisgard

Metz – Nîmes Olympique 2-1:
8′ Opa Nguette, 82′ John Boye / 53′ Lucas Deaux

Nice – Monaco 2-1:
60′ Kasper Dolberg, 90’+6′ Kasper Dolberg / 33′ Wissam Ben Yedder

Reims – Stade Brestois 1-0:
37′ El Bilal Toure