Në dy ndeshjet e pasdites në Ligue 1, fitojnë jashte fushe Lille dhe Nice.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Strasbourg-Lille 1-2:
75′ Sissoko / 3′, 57′ (pen) David

Saint Etienne-Nice 0-3:
15′ Gouiri, 54′ Stengs, 83′ Delort.